Tájékoztatás: Az MPL szállítás átmenetileg nem elérhető a Magyar Postánál tapasztalható kézbesítési késedelmek miatt.
Rendeléseidet jelenleg GLS szállítással vagy személyes átvétellel tudod kérni. Köszönjük a megértést!

ICL Műtrágyák

ICL műtrágyák – professzionális tápanyag-utánpótlás a kertben és a kertészetben

Az ICL a világ egyik legismertebb kertészeti tápanyaggyártója, amely innovatív műtrágyáival hobbikertészek és professzionális termesztők számára egyaránt megbízható megoldásokat kínál. Az Osmocote, Universol és Ficote termékcsaládok a szabályozott tápanyag-leadásnak köszönhetően egyenletes tápanyagellátást biztosítanak, miközben csökkenthetik a tápanyagveszteséget és egyszerűbbé teszik a növények gondozását.

  • Professzionális ICL műtrágyák.
  • Osmocote, Universol és Ficote termékcsaládok.
  • Szabályozott tápanyag-leadás.
  • Teljes NPK és mikroelem-ellátás.
  • Dísznövényekhez, faiskolákba és cserepes növényekhez.

Az ICL szabályozott feltáródású műtrágyáinak egyik legfontosabb előnye a speciális burkolási technológia. A tápanyagok nem egyszerre oldódnak ki, hanem fokozatosan, a növény igényeihez igazodva válnak elérhetővé. Ez egyenletesebb fejlődést eredményezhet, miközben csökkentheti a túltrágyázás kockázatát.

Az Osmocote termékcsalád a hosszú hatástartamáról ismert. Egyes készítmények megfelelő alkalmazás mellett akár két tenyészidőszakon keresztül is biztosíthatják a tápanyag-utánpótlást. Az Osmocote PrePlant különleges burkolási technológiájának köszönhetően közvetlenül az ültetőgödörbe is kijuttatható, ahol a talaj mélyebb, hűvösebb rétegeiben lassabban táródik fel, így kíméletesebb lehet a fiatal gyökerekhez.

A Universol vízoldható műtrágyáit elsősorban rendszeres tápoldatozásra fejlesztették, míg a Ficote készítmények szintén szabályozott tápanyag-leadásukkal támogatják a kiegyensúlyozott növényfejlődést. Mindhárom termékcsalád teljes értékű NPK- és mikroelem-csomagot tartalmaz, így hozzájárulhatnak a növények egészséges fejlődéséhez.

Tipp: A legjobb eredmény érdekében mindig a növény igényeihez és a gyártó által ajánlott adagoláshoz igazítsd a műtrágya kijuttatását. A túlzott mennyiség nem gyorsítja a növekedést, viszont felesleges terhelést jelenthet a növény és a talaj számára.

Megelőzési tipp: A szabályozott feltáródású műtrágyák hatástartamát a talaj hőmérséklete és nedvessége is befolyásolja. Melegebb időben a tápanyag-leadás gyorsabb lehet, ezért mindig vedd figyelembe a termék használati útmutatóját.

"A megfelelő tápanyag nem egyszerre táplál, hanem akkor és annyit ad, amikor a növénynek valóban szüksége van rá."

Tudtad? Az Osmocote műtrágyák burkolata nem idő alapján, hanem elsősorban a hőmérséklet hatására szabályozza a tápanyagok felszabadulását. Ezért a növény fejlődési üteméhez természetesebben tud alkalmazkodni.

Jó tudni! A hosszú hatástartamú műtrágyák nemcsak kényelmesebbé teszik a tápanyag-utánpótlást, hanem kevesebb kijuttatást is igényelhetnek, ami különösen előnyös nagyobb kertekben és dísznövény-ültetéseknél.

A sikeres növényneveléshez érdemes megtekinteni Szerves trágyák, Vetőmagok, Ültetés és Kerti szerszámok és eszközök kategóriáinkat is, ahol a növények gondozásához szükséges további termékeket is megtalálod.

Szűrés
Termék státusza
Ár(Ft)
1 650 Ft - 50 990 Ft
Gyártó
Összes termék a kategóriában14 termék

ICL Agroleaf Power High K lombtrágya 15+10+31+TE - 2kg

Gyártó:
ICL
12
6 995 Ft
6 150 Ft
Egységár: 3 075 Ft/kg

ICL Ficote Total 17+09+11+2MgO+TE - 8-9M - műtrágya 25kg

Gyártó:
ICL
7
55 165 Ft
50 990 Ft
Egységár: 2 040 Ft/kg

ICL Agroleaf Power Total lombtrágya 20+20+20+TE - 2kg

Gyártó:
ICL
5 795 Ft
Egységár: 2 898 Ft/kg

ICL Agroleaf Power High N lombtrágya 31+11+11+TE - 2kg

Gyártó:
ICL
6 795 Ft
Egységár: 3 398 Ft/kg

ICL Agroleaf Power High N lombtrágya 31+11+11+TE - 15kg

Gyártó:
ICL
31 895 Ft
Egységár: 2 126 Ft/kg

ICL Agroleaf Power High K lombtrágya 15+10+31+TE - 15kg

Gyártó:
ICL
29 890 Ft
Egységár: 14 945 Ft/kg

ICL Agroleaf Power High K lombtrágya 15+10+31+TE - 2kg

Gyártó:
ICL
6 150 Ft
Egységár: 3 075 Ft/kg
Nincs raktáron
Nincs raktáron

ICL Agroleaf Power Total lombtrágya 20+20+20+TE - 15kg

Gyártó:
ICL
33 295 Ft
Egységár: 2 220 Ft/kg
Nincs raktáron
Nincs raktáron
Összes termék a kategóriában14 termék

Az ICL (Israel Chemicals Ltd.) egy globális vegyipari vállalat, amelynek jelentős szerepe van a műtrágyák gyártásában és forgalmazásában. Az ICL műtrágyák széles választékát kínálja a mezőgazdaság, a kertészet és más területek számára. Az ICL műtrágyák jellemzése a következőképpen foglalható össze:

Főbb jellemzők és előnyök:

  • Széles termékválaszték: Az ICL különféle típusú műtrágyákat kínál, beleértve az NPK (nitrogén, foszfor, kálium) műtrágyákat, a szabályozott tápanyag-leadású műtrágyákat, a vízoldható műtrágyákat és a speciális műtrágyákat bizonyos növényekhez vagy felhasználási célokhoz.
  • Innovatív technológiák: Az ICL folyamatosan fejleszt új technológiákat a műtrágyák hatékonyságának és a tápanyag-felhasználás optimalizálásának érdekében. Ilyen például a burkolt műtrágyák technológiája, amely lehetővé teszi a tápanyagok szabályozott és elhúzódó felszabadulását.
  • Szabályozott tápanyag-leadás: Az ICL által kifejlesztett burkolt műtrágyák (pl. Agromaster, Osmocote) lehetővé teszik a tápanyagok fokozatos és a növény igényeihez igazodó felszabadulását. Ezáltal csökken a tápanyagveszteség (pl. kimosódás) és javul a tápanyag-felhasználás hatékonysága.
  • Magas minőség és megbízhatóság: Az ICL műtrágyák magas minőségi követelményeknek felelnek meg, és megbízható tápanyagforrást biztosítanak a növények számára.
  • Környezettudatosság: Az ICL elkötelezett a fenntartható mezőgazdaság iránt, és olyan termékeket fejleszt, amelyek minimalizálják a környezeti terhelést.

Főbb termékcsoportok:

  • Agromaster: Részben burkolt NPK műtrágyák, amelyek a hagyományos és a szabályozott tápanyag-leadású műtrágyák előnyeit ötvözik.
  • Osmocote: Teljesen burkolt műtrágyák, amelyek hosszú távú és egyenletes tápanyagellátást biztosítanak.
  • Sportsmaster: Speciális műtrágyák sportpályák és parkok gyepfelületeinek ápolásához.
  • Universol és Peters: Vízoldható műtrágyák, amelyek gyorsan felvehető tápanyagokat biztosítanak a növények számára.
  • Ficote Total: Hosszú hatású, szabályozott tápanyag-leadású műtrágya.

Felhasználási területek:

  • Szántóföldi növénytermesztés: Gabonafélék, olajos magvak, zöldségfélék stb.
  • Kertészet: Dísznövények, gyümölcsfák, szőlő stb.
  • Gyepfelületek: Sportpályák, parkok, kertek stb.

Fontos megjegyzés: A megfelelő ICL műtrágya kiválasztása a termesztett növénytől, a talaj típusától, az éghajlati viszonyoktól és a termesztési céloktól függ. Javasolt szakemberrel konzultálni a legmegfelelőbb termék kiválasztásához.

Gyakran Ismételt Kérdések az ICL műtrágyákról

Mi az előnye a szabályozott feltáródású műtrágyáknak?

A burkolt műtrágyák fokozatosan adják le a tápanyagokat, így egyenletesebb tápanyagellátást biztosíthatnak és csökkenthetik a túltrágyázás kockázatát.

Mi a különbség az Osmocote, a Universol és a Ficote között?

Az Osmocote elsősorban hosszú hatástartamú, szabályozott feltáródású műtrágya, a Universol vízoldható, rendszeres tápoldatozásra készült, míg a Ficote szintén szabályozott tápanyag-leadású készítményeket kínál különböző kertészeti felhasználásokhoz.

Biztonságosan használható az Osmocote ültetéskor?

Igen, egyes Osmocote termékek – például a PrePlant – megfelelő adagolás mellett közvetlenül az ültetőgödörben is alkalmazhatók. Mindig a gyártó adagolási útmutatóját kövesd.

Meddig hat egy Osmocote műtrágya?

Ez a terméktől függ. Egyes készítmények néhány hónapig, mások akár két teljes tenyészidőszakon keresztül is biztosíthatják a tápanyag-utánpótlást megfelelő körülmények között.

Mitől függ a tápanyagok felszabadulásának sebessége?

A szabályozott feltáródású műtrágyák működését elsősorban a talaj hőmérséklete befolyásolja. Melegebb körülmények között a tápanyagok gyorsabban szabadulnak fel, míg hűvösebb talajban lassabban.

Belépés
Elfelejtett jelszó
Betöltés...
Kategóriák
Menüpontok