Leírás:
Felhasználása sokoldalú, tartós, könnyű, véd az időjárás viszontagságaival szemben (jégeső, fagy, szél). Rovarok, kártevők, madarak ellen is hasznos. Szálas szerkezete miatt átengedi a levegőt, a szűrt fényt, a csapadékot és az öntözővizet. Alkalmazása magas terméshozamot, jobb termékminőséget és korábbi betakarítást eredményez.
Használható a zöldségfélék, a saláta, spenót, retek, káposzta, uborka, dinnye, korai burgonya, póréhagyma, cukkini és különböző gyógynövények termesztésében.
A fátyolfólia használata közvetlenül a vetés, vagy ültetés után történik. Lazán, feszítés nélkül terítsük a talajra. A széleket kb. 50 centinként rögzítsük. A virágzó növényeket (epret, uborkát, cukkinit, stb.) a beporzás idejére kibontjuk.
A talajtakaró fátyolfóliát használhatjuk téli fagyvédelemre is. A levegő hőmérsékletének csökkenésével a fátyolfólia talaj felöli oldala párás lesz, a hő átbocsátás szempontjából üvegszerűen viselkedik. Ezért is fontos, hogy a takarás alatt a talaj mindig nedves legyen.
A fátyolfóliás takarás -4 °C esetén még kellő védelmet biztosít a zöldségnövények számára a faggyal szemben. Azok a levelek, amelyek a jeges fóliához érnek természetesen megfagynak, de erős növényállomány esetén a többi rész nem károsodik, így gyorsan kiheveri a növény a fagy okozta sokkot.
A fátyolfólia alatt átlagban, hajnalban 2-3 °C fokkal, napközben borús időben 4-6 °C fokkal, míg napos időben 8-12 °C fokkal is magasabb lehet az ágyásokban a levegő hőmérséklete, a szabad talajhoz képest.